Nekustamo īpašumu cenas

Nekustamo īpašumu cenas

Nekustamais īpašums ir cilvēka dzīvei ļoti noderīgs, jo ikvienam ir vajadzīgs mājoklis, kurā apmesties un pasargāt sevi no aukstuma, lietus un citām dabas nepilnībām, tāpēc jau no tiem laikiem, kad cilvēki sāka izmantot alas, kā savas mājvietas šī vieta, kur mēs dzīvojam vienmēr ir bijusi svarīga un nozīmīga. Bet pēdējo gadu laikā dzīvokļu māju un būtībā visa nekustamā īpašuma cenas ir kļuvušas ļoti dārgas un tas, savukārt, ir licis neskaitāmiem cilvēkiem izvēlēties kredītus, lai iegādātos šos mājokļus, ka nebūt nav tik labi. Ekonomikas straujās izaugsmes gados, jeb tā sauktajos “treknajos gados” mājokļu cenas pieauga līdz pat 10 reizēm 4 gadu laikā un tā ir neiedomājama naudas summa, jo neviena cita preču kategorija nepiedzīvoja tik lielu cenu pieaugumu, kā tas bija nekustamajam īpašumam. Būtībā nekustamo cenu kāpums bija tāds, kā burbulis un agri vai vēlu tam bija jāsprāgst, jo šāds cenu pieaugums nav iespējams ilgtermiņā un cilvēki agri vai vēlu saprot, ka šīs cenas ir krietni par lielu un vairs nav gatavi maksāt. Un tad arī šis tirgus sāk stagnāciju un pēkšņi šo īpašumu cenas krīt, kas tieši notika 2008. un 2009. gadā, kad cenas nokrita pat uz pusi, bet nu jau tās atkal ir savā vecajā līmenī un liela daļa cilvēku šīs milzīgās cenas atkal nevar samaksāt un tāpēc arī ņem kredītus.

Nekustamo īpašumu cenas būtībā variē vienmēr un tās nemitīgi kāpj un krīt, un tā tam arī vajadzētu būt, jo vienmēr pieprasījums un piedāvājums nevar būt vienā līmenī un tāpēc arī cenām būtu jāstaigā. Bet, kā jau minēju iepriekš, pēdējos gados šīs cenas tikai kāpj un drīz jau būs atgriezušās iepriekšējā līmenī, kāds tas bija pirms krīzes un tas, savukārt nozīmē, ka mēs, iespējams, atkal ejam uz kādu finanšu armagedonu, kad atkal liela daļa no pasaules bagātības pazudīs un daudzu produktu cenas atkal kritīs. Protams, to, vai tas tā tiešām būs mēs nevaram zināt, bet ikviens var būt piesardzīgs ar lielu pirkumu veikšanu un pirms katra no šādiem pirkumiem padomāt, vai šī cena ir adekvāta, vai tomēr to varētu samazināt, lai tā atbilstu patiesajai īpašuma vērtībai.

Nekustamo īpašumu cenas tāpat, kā jebkura cita produkta vai pakalpojuma cenas ir atkarīgas no tā, cik cilvēki daudz ir gatavi par šiem īpašumiem maksāt, un šobrīd, kad cenas par divistabu dzīvokli jau ir atpakaļ 20 tūkstošu Eiro apmērā, mums vajadzētu kļūt piesardzīgākiem, bet tas tā noteikti nenotiek un cilvēki vēl jo projām ņem hipotekāros kredītus un iesaistās milzīgās kredītsaistībās, lai tikai iegūtu savās rokās īpašumu, kur dzīvot. Pamatā jau ir tā, ja cilvēki ir gatavi maksāt šādas augstas cenas, tad arī šīs cenas pašas no sevis nekritīs, jo nekustamo īpašumu pārdevēji taču grib labi nopelnīt un ir gatavi piedāvāt dzīvokli par, pēc iespējas lielākām naudas summām. Un ja jau cilvēki ir gatavi tik daudz maksāt, tad, kāpēc gan viņiem par tādām cenām nepārdot.

Es nezinu, kā jūs, bet es noteikti, ka pašlaik nogaidītu un nepirktu īpašumu, jo cenas ir tiešām pārāk lielas un vai nu tās kritīs lēnām un organiski vai arī strauji, kādas krīzes ietekmē.