Kaņepju šķiedra celtniecībā!

Kaņepju šķiedra celtniecībā!

Kaņepes ir jeb kaņepju šķiedra ir viens no ātrāk augošajiem augiem, kura šķirnes ir pielāgojušās visdažādākajiem klimatiem sākot no mūsu mērenā klimata līdz pat tropu un subtropu klimatiem un pat kalnainiem apvidiem ar ļoti nepateicīgiem augšanas apstākļiem. Kaņepes jau izsenis tikušas izmantotas dažādos virzienos sākot no medicīnas, līdz pārtikai un prāta paplašināšanai, bet pēdējos gados kaņepes sāk izmantot arī ēku būvniecībai, izmantojot kaņepju šķiedras, kas tiek sapresētas un sajauktas ar betonu. Kaņepes bieži vien tiek audzētas tieši priekš sēklām, lai no tām ražotu biodīzeli, ēdienu vai cita veida produktus, bet šķiedras nereti netiek tālāk izmantotas, tāpēc šī industrijas, kas varētu izmantot visu šo neizmantoto materiālu būtu tikai ieguvēja.

Kaņepes, kas tiek izmantotas celtniecībai tiek sauktas par HempCreed jeb kaņepju betonu, kas būtībā ir laima, kaņepju šķiedras un mazliet cementa sajaukums, kas tiek veidots ēku un dažādu citu celtņu celtniecībai un izolācijai. Šis materiāls ir ļoti labs insulators, kā arī tas uzsūc mitrumu un pēc tam to iztvaiko karstākā laikā, tādā veidā celtnes, kas celtas no šī materiāla var tikt uzskatītas kā organiskas jo tās būtībā elpo, un tādā veidā regulējot iekšējo temperatūru un mitruma stāvokli. Vienīgās sliktās lietas, kas saistītas ar kaņepju betonu ir tās, ka šī materiāla blīvums ir tikai 15%, ja to salīdzina ar parasto cementu, kā arī šī materiāla saspiešanas izturība ir daudz mazāka nekā betonam, tāpēc ēkas, kas tiek veidotas no šī materiāla ir jāveido arī no kāda cita materiāla, kas noturēs kopējo struktūras vertikālo spēku, jo kaņepju betons būtība sabruktu pats zem sava svara.

Ja runājam par videi draudzību, tad šeit gan kaņepju šķiedrām ir ļoti būtiskas priekšrocības pār citiem materiāliem, jo kaņepju augam augot, tas uzņem ogļskābo gāzi, un veidojot celtnes no šī materiāla katrā kvadrātmetrā ir iespējams uzglabāt aptuveni 165 Kilogramu ogļskābās gāzes, kas savādāk atkal būtu izlaista atmosfērā tādējādi palielinot siltumnīcas efektu.

Kaņepju betons ir organisks materiāls, kas varētu noderēt privātmāju vai citu mazāku celtņu būvniecībai, bet lai to pagatavotu celtniekiem ir jāiegulda diezgan daudz darba, un tāpēc, ka šis kaņepju betons nespēj pats noturēt savu svaru, tad tas nav labs materiāls augstceltņu būvniecībai.